Sukienka do pracy – jak wybierać sukienki do pracy ?

Jaka sukienka do pracy?

Najważniejszą zasadą przy doborze sukienki do pracy, jest dobranie kreacji do typu wykonywanych obowiązków. Zapewne każda z was zgodzi się z tym, że do każdego zawodu będzie pasowała inna sukienka. Panie pracujące w sądzie czy też w urzędzie miasta, będą różniły się ubiorem od kobiet pracujących w sklepie. Krój sukienki powinien być dopasowany do figury kobiety. Trzeba pamiętać żeby zbyt wiele nie odsłaniać, ponieważ może to być negatywnie odebrane ze strony innych współpracowników. Najlepszym wyborem zdecydowanie będzie klasyczna sukienka w wersji midi. Właśnie taka tradycyjna kreacja będzie idealna dla kobiet wykonujących różne typy zawodów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to do pracy polecała bym sukienki w kolorze kawy z mlekiem, czerni, bieli lub grafitu. Dobrze sprawdzi się również kolor granatowy. Co do materiału tu najlepiej sprawdzą dobrze dobrane gatunkowo odporne na gniecenie się tkaniny takie jak np. memory czy mieszanki bawełniane ,elastyczne punto oraz boston. Dobrym rozwiązaniem są również komplety dwuczęściowe które można połączyć z innymi częściami garderoby w zależności od potrzeb.

Sukienka w kolorze czerwonym z długim rękawem. Długość  – idealna do pracy np. w urzędzie. Dostępna w również w innym kolorze : granatowym

Niebieska sukienka z gipiurowym pasem na szerokich ramiączkach lekko okrywających ramiona, idealna również w zestawieniu z żakietami i marynarkami.

Sukienka midi
Sukienka midi – doskonała propozycja do pracy w połączeniu z żakietem czy marynarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *